عبدالغفور، مدیرکل شرکت توسعه گردشگری پاکستان گفت، ایران و ازبکستان به زودی یادداشت تفاهمی در زمینه گسترش گردشگری مذهبی با پاکستان به امضا خواهند رساند. وی افزود، توسعه گردشگری مذهبی یکی از اولویت های اصلی دولت و سازمان متبوعه وی برای تکمیل تلاش های دولت در این زمینه است. عبدالغفور افزود، شرکت توسعه گردشگری پاکستان […]

عبدالغفور، مدیرکل شرکت توسعه گردشگری پاکستان گفت، ایران و ازبکستان به زودی یادداشت تفاهمی در زمینه گسترش گردشگری مذهبی با پاکستان به امضا خواهند رساند.

وی افزود، توسعه گردشگری مذهبی یکی از اولویت های اصلی دولت و سازمان متبوعه وی برای تکمیل تلاش های دولت در این زمینه است.

عبدالغفور افزود، شرکت توسعه گردشگری پاکستان در حال انجام تحقیقی در مورد حوزه های مختلف توسعه گردشگری و ارائه تسهیلات به گردشگران است.

وی افزود، من از منطقه کاتاس راج ورت، که یک منطقه تاریخی در پاکستان است بازدید کرده ام. در این منطقه هیچ تاسیسات برقی وجود ندارد. وی اطمینان داد که با توجه به اهمیت فرهنگی این منطقه و به منظور ارائه تسهیلات به گردشگران برق مورد نیاز این منطقه تامین شود.

عبدالغفور همچنین به مسئولان منطقه فورت دستور داد که یونیفورم های یکدست برای کارکنانی که به گردشگران کمک می کنند تهیه کند تا کارکنان فورت به راحتی قابل شناسایی باشند.

گفتنی است هر سال هزاران نفر از شیعیان پاکستانی برای زیارت مرقد مطهر امام هشتم شیعیان به مشهد مقدس سفر می کنند.