مرتضی رحمانی موحد در دیدار با ماتیلده پاستورا – معاون امور گردشگری اسپانیا به روابط خوب و سفرهای مقامات ارشد دو کشور به‌ویژه در حوزه گردشگری با دیدار روسای سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به اسپانیا در سال ۲۰۱۴ اشاره کرد و سفر متقابل وزیر گردشگری اسپانیا در ۲۰۱۵ و سطح روابط گردشگری […]

مرتضی رحمانی موحد در دیدار با ماتیلده پاستورا – معاون امور گردشگری اسپانیا به روابط خوب و سفرهای مقامات ارشد دو کشور به‌ویژه در حوزه گردشگری با دیدار روسای سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به اسپانیا در سال ۲۰۱۴ اشاره کرد و سفر متقابل وزیر گردشگری اسپانیا در ۲۰۱۵ و سطح روابط گردشگری دو کشور را خوب و مثبت ارزیابی کرد.

همچنین مقام اسپانیایی با توجه به یادداشت تفاهم دو جانبه امضا شده در سال ۲۰۰۲ خواستار اصلاح و اجرای تفاهمات دو کشور در این زمینه شد.

رحمانی موحد نیز بر اهمیت توسعه همکاری‌های گردشگری دو کشور و نیز برگزاری دور دوم کمیته فنی گردشگری تاکید کرد که با موافقت طرف اسپانیایی مواجه شده است.

در این ملاقات همچنین رحمانی موحد خواستار تسهیل در صدور روادید گردشگران و برقراری خط هوایی مستقیم تهران به مادرید شد و افتتاح خط هوایی تهران به بارسلونا در ماه جون سال جاری را از اقدامات طرف ایرانی در توسعه همکاری‌های گردشگری برشمرد و بر تلاش طرف اسپانیایی برای توسعه امکانات و خدمات تاکید کرد.

ماتیلدو پاستورا نیز با اشاره به پتانسیل‌های بالای ایران و تاکید بر گسترش روابط طرفین، با توجه به روابط خوب ایران با اتحادیه اروپا، خواستار ارتقای در روابط خوب دو کشور و افزایش نقش سرمایه گذاران اسپانیایی در زیرساخت‌های در حال توسعه ایران شد.

وی با اشاره به تکمیل پروژه ساخت هتل توسط شرکت‌های اسپانیایی از علاقه شخصی خود برای سفر به ایران و بازدید از شهرهای ایران به ویژه اصفهان خبر داد.

همچنین در این دیدار سفر نمایندگان رسانه‌ها و تورگردانان اسپانیایی در قالب تور آشناسازی و با هدف توسعه روابط دوجانبه گردشگری مورد توافق قرار گرفت.