تسویه بدهی دولت به بخش‌های خصوصی و تعاونی از محل واگذاری « سایت بانک و بیمه
  • تاریخ: بهمن ۲۹, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 16937

تسویه بدهی دولت به بخش‌های خصوصی و تعاونی از محل واگذاری

نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر دیروز (شنبه، ۲۸ بهمن ماه) مجلس در جریان بررسی جزییات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۹۷ با بند الف تبصره ۲ ماده واحده این لایحه موافقت کردند. براساس این گزارش در بند الف تبصره ۲ این لایحه آمد ...

نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر دیروز (شنبه، ۲۸ بهمن ماه) مجلس در جریان بررسی جزییات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۹۷ با بند الف تبصره ۲ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس این گزارش در بند الف تبصره ۲ این لایحه آمده است: به دولت اجازه داده می شود که در سال ۱۳۹۷، مصارف مربوط به واگذاری بنگاه های دولتی موضوع جزء (۲)‌ بند (د) سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی مصوب یک خرداد ۸۴ را از طریق جدول شماره (۱۳) این قانون و بدهی خود به بخش های خصوصی و تعاونی، نهادهای عمومی غیر دولتی را از محل واگذاری اموال و دارایی ها و سهم الشرکه که متعلق به دول و موسسات و شرکت های دولتی را از طریق جدول شماره ۱۸ این قانون پرداخت کند.

همچنین در بند ۲ آمده است: بدهی دولت به بخش های خصوصی و تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی را از محل واگذاری اموال و دارایی ها و سهم الشرکه متعلق به دولت و موسسات و شرکت های دولتی از طریق جدول شماره ۱۸ این قانون قابل پرداخت است.