دقت در جزییات برخی از بندها و مواردی که شرکت های دولتی یا آنهایی که بخشی از سهامشان متعلق به مجموعه های دولتی است، مواردی را نشان می دهد که حداقل از نظر رسانه ای، قابل تامل و نیازمند پیگیری است. به عنوان مثال، جدیدترین گزارشات مالی شرکت بیمه دانا که مربوط به فعالیت های […]

دقت در جزییات برخی از بندها و مواردی که شرکت های دولتی یا آنهایی که بخشی از سهامشان متعلق به مجموعه های دولتی است، مواردی را نشان می دهد که حداقل از نظر رسانه ای، قابل تامل و نیازمند پیگیری است.

به عنوان مثال، جدیدترین گزارشات مالی شرکت بیمه دانا که مربوط به فعالیت های این شرکت بزرگ و مشهور بیمه ای کشور در ۱۳۹۶ است، نشان می دهد برخی هزینه های انجام شده در طول سال گذشته، اگر با توضیحات مدیران این شرکت همراه شود، بهتر می تواند دلیل هزینه کردشان را توجیه کند.

بیمه دانا در ۲۲ خرداد ماه سال ۱۳۵۳ با مشاركت بيمه Commercial Union انگليس بصورت شركت سهامي عام با سرمايه بخش خصوصي تأسيس شد. اين شركت پس از ۵ سال فعاليت در قالب بخش خصوصي، در تيرماه ۱۳۵۸ براساس مصوبه شوراي انقلاب و دولت موقت به همراه ۱۲ شركت بيمه خصوصي ملي اعلام شد. در حال حاضر بیمه با در دست داشتن حدود ۷/۷ درصد بازار بیمه کشور، خود را به عنوان سومین شرکت بزرگ بازار بیمه کشور به همگان معرفی کرده است.

اعضای هیئت مدیره این شرکت که آخرین صورتهای مالی بیمه دانا را امضا کرده اند، شامل نمایندگان دولت در سهام واگذاری شده بابت طرح سهام عدالت در استانهای گیلان، هرمزگان و خراسان جنوبی، شرکت دارویی تامین (وابسته به تامین اجتماعی) و سرمایه گذاری هامون شمال است.
بخش قابل توجه در این گزارش، مربوط به اعلام هزینه های اداری بیمه دانا است که طبق آن، این شرکت در سال گذشته مبلغ ۱۲ میلیارد و ۹۳۱ میلیون ریال (حدودا ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان) بابت «هزینه آژانس» پرداخت کرده که این رقم در سال ۱۳۹۵ نیز در همین حدود بوده است.

همچنین این شرکت با دارا بودن حدود ۱۹۰۰ کارمند، اعلام کرده هزینه های پرسنلی اش در سال گذشته، بالغ بر ۱۸۹ میلیارد تومان بوده که این رقم در سال قبل تر، ۱۷۲ میلیارد تومان می باشد.
منبع:صبحانه

پایگاه خبری بانک و بیمه: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.