به گزارش سایت بانک و بیمه ؛ تجربه رستوران رفتن همراه با اطرافیان بدون حجاب ، همراه با منویی مأکولات و مشروبات غیر شرعی که یافتنشان در رستوران ‌های معمولی ممکن نیست ، امری دست نیافتنی در ایران نیست بلکه متأسفانه برای داشتن چنین تجربه ای لازم است حتما کمی پرس و جو کنید و […]

به گزارش سایت بانک و بیمه ؛ تجربه رستوران رفتن همراه با اطرافیان بدون حجاب ، همراه با منویی مأکولات و مشروبات غیر شرعی که یافتنشان در رستوران ‌های معمولی ممکن نیست ، امری دست نیافتنی در ایران نیست بلکه متأسفانه برای داشتن چنین تجربه ای لازم است حتما کمی پرس و جو کنید و متوجه می شوید رستوران‌ های غیر قانونی و زیرزمینی در اطراف خودتان وجود دارد.

بررسی های انجام شده توسط خبرنگار ما نشان می دهد که در چند سال اخیر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موفق شده بسیاری از این رستوران های غیر قانونی و زیرزمینی را شناسایی و آنها را پلمپ کند اما هنوز تعدادی از آنها در برخی شهرهای ایران وجود دارند.

متأسفانه وضعیت به گونه ای شده که تقریبا هر محصول و پدیده‌ای که در جمهوری اسلامی ایران ممنوع است و نمی ‌توان آن را به صورت علنی پیدا کرد، به صورت زیرزمینی و مخفیانه یافت می شود، از مشروبات الکلی گرفته تا تتو ، موسیقی زیرزمینی، کلاس رقص و…

یکی از این نمونه ها رستوران‌ های غیر رسمی یا به نوعی زیر زمینی است که متأسفانه در ایران وجود دارد. رستوران‌ هایی که می ‌توان در آنها “محصولات غیرقانونی” از جمله مشروبات الکلی و نیز غذاهای “ممنوع” مانند غذاهایی که با گوشت خوک و دیگر گوشت های حرام پخت می شود را یافت و یا شاهد “وضعیت‌های غیرقانونی” بود همچون گرد هم آمدن خانواده و دوستان بدون اینکه زن ‌ها مجبور باشند حجاب را رعایت کنند و یا حتی در کنار یکدیگر با موسیقی در حال پخش، به میانه میدان روند.

گفتنی است هیچ آمار و تحقیقی درباره تعداد رستوران‌ ها، کافه‌ ها و کافی‌ شاپ‌های غیررسمی در ایران وجود ندارد اما تنها می توان حدس زد که درآمدهای میلیونی از این طریق در جیب صاحبان این پروژه ها می رود و یافتن یک رستوران و یا کافی شاپ غیر رسمی، حداقل در شهرهای بزرگ ایران دیگر کار سختی نیست.

آنها تبلیغ و تابلو ندارند اما اگر کمی در میان دوستان و رفقای خود پرسجو کنید، حتما آنها آدرس یکی از این اماکن را “در همین اطراف” دارد: تهران ، مشهد ، شیراز ، تبریز ، گرگان ، قزوین و غیره. امکانات و خدمات و شکل کار هم در رستورا‌ن‌های مختلف متفاوت است. در اکثر موارد قبلا باید جای خود را رزرو کنید. در برخی از آنها از قبل می‌توانید حتی غذایی را که دوست دارید سفارش دهید. در بسیاری از آنها مشروب هم همراه غذا می توانید بنوشید، البته در برخی نیز این امکان وجود ندارد. سطح قیمت ‌ها هم به تبع از یک رستوران معمولی بالاتر است.