به گزارش سایت بانک و بیمه ؛ اوایل مردادماه سال گذشته بود که مجید پورعطار به عنوان مدیر عامل جدید شرکت ایرالکو جایگزین حمید بادکوبه شد. با گذشت یک سال و اندی از زمان مدیریت پورعطار روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر انتصاب بهمن اخوان به عنوان مدیر عامل جدید ایرالکو به گوش رسید. ایرالکو با […]

به گزارش سایت بانک و بیمه ؛ اوایل مردادماه سال گذشته بود که مجید پورعطار به عنوان مدیر عامل جدید شرکت ایرالکو جایگزین حمید بادکوبه شد. با گذشت یک سال و اندی از زمان مدیریت پورعطار روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر انتصاب بهمن اخوان به عنوان مدیر عامل جدید ایرالکو به گوش رسید.

ایرالکو با انتصاب یک فعال صرف سیاسی و به دور از علم صنعت در هیات مدیره خود عملا به یک باشگاه سیاسی و محفلی برای انتصابات خانوادگی تبدیل شد که اوج اقدامات این باشگاه سیاسی را می توان در انتخابات مجلس دهم جستجو کرد که این شرکت با تمام توان برای حمایت از نماینده لیست امید و حذف نماینده اصولگرا وارد صحنه شد.

در آن روزگاران بهمن اخوان نیز در قالب حمایت از نماینده لیست امید به میدان آمد و از تمام توان و ظرفیت خود برای کسب موفقیت لیست امید در مجلس دهم بهره گرفت اما مطرح شدن اسم اخوان به عنوان مدیر عامل شرکت ایرالکو به مذاق مافیای قدرت و ثروت که این شرکت را در چنته خود احاطه کرده است خوش نیامد و ترجیح دادن پورعطار را به عنوان مدیرعامل این شرکت ببیند.

تلاش ها و پیگیری های این مافیا از تغییرات و تحولات صورت گرفته در هیات مدیره شروع شد افراد زخم خورده از برکناری فعال سیاسی عضو هیات مدیره شرکت که تا امروز دم نزده بودند فرصت را غنیمت شمردند و برای تخریب عضو جدید هیات مدیره دست به کار شدند و بدون اینکه کلامی در خصوص پرونده های قضایی عضو برکنار شده هیات مدیره ایرالکو سخن بگویند از مسائل و مشکلات قضایی عضو تازه ورود به هیات مدیره سخن گفتند که توسط دولت تدبیر و امید روی کار آمده بود.

مافیای قدرت و ثروت برای فشار بر اذهان عمومی دست به دامان نمایندگان مجلس شدند و از تلاش دو نماینده برای منتفی کردن حضور اخوان در شرکت ایرالکو صحبت کردند خبری که با واکنشی از سوی دو نماینده در خصوص تایید یا رد روبرو نشد اما به خوبی از تحرکات و اقدامات صورت گرفته می توان دریافت که هر دو نماینده مخالف حضور اخوان در شرکت ایرالکو هستند.

شفاف شدن اقدامات نماینده لیست امید در خصوص مخالفت با اخوان تا حدی پیش رفت که با حضور در دفتر وزیر صنعت برای عدم تحقق این انتصاب تلاش کرد و در نهایت وزیر صنعت که در طول این مدت از سوی مافیای قدرت و ثروت در استان مرکزی تحت فشار سیاسی قرار گرفته بود و اخباری دریافت کرده بود که اکثر کارمندان شرکت با این انتصاب مخالف هستند و این انتصاب سبب می شود پایگاه اجتماعی دولت یازدهم در بین مردم شکننده شود و تبعات رای نیاوردن روحانی در انتخابات پیش روی با شماست از سفر به استان مرکزی و بررسی دقیق شرایط ایرالکو سخن گفت.

مخالفت نماینده لیست امید با اخوان که روزگاری تمام هم و غم خود را برای موفقیت وی به کار گرفته بود چندان دور از ذهن نبود و در خصوص این عملکرد نمی توان خرده ای به وی گرفت حمایت های بیشمار شرکت ایرالکو در انتخابات از وی از یک سو و وصلت صورت گرفته بین اقای نماینده با یکی از ذینفعان شرکت ایرالکو از سوی دیگر به هیچ وجه این اجازه را نمی داد که در چنین شرایطی حق نمک به جا آورده شود و تلاش برای مدیر عاملی اخوان صورت بگیرد.

مافیای قدرت و ثروت نیز که حساب ویژه ای روی این شرکت برای تحقق رویای خود در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری سال آینده باز کرده است قطع به یقین اجازه تغییر در ترکیب فعلی مسئولان عالی رتبه این شرکت را نمی دهد  و با متوسل شدن به تمام راه های اخلاقی و غیر اخلاقی اینبار در مقابل یک اصلاح طلب کارآموزده ایستادگی می کند.

آخرین تلاش بعد از ایجاد فضای فکری و سیاسی برای منتفی کردن حضور اخوان در شرکت ایرالکو با حضور برخی مسئولان این شرکت در مجلس و ملاقات با اخوان و درخواست تکذیب کردن این انتصاب از وی صورت گرفت که با دست رد اخوان به سینه این تمامیت خواهان عملا این نقشه با شکست روبرو شد.

هر چند اخباری مبنی بر امضا طومار در حمایت از اخوان برای مدیر عاملی شرکت ایرالکو از سوی کارمندان این شرکت به گوش می رسد اما نقطه عطف این جریان در سفر وزیر صنعت به استان مرکزی صورت می گیرد که از نزدیک در خصوص شرایط این شرکت اظهار نظر خواهد کرد.