واکنش برخی مشاغل نسبت به تاخیر دریافت پول از طریق تراکنشها در گزارشی با عنوان ” پول‌های مه‌آلود در سیکل ۲۴ ساعته! ” یکی از گزارشهای روز این حوزه بود. امروز همچنین تمهیداتی برای تنظیم بازار برنج در شب عید در شرایط صعود برنج هندی، رسیدن قرارداد با رنو به روزهای نهایی و افتتاح ۴۸ […]

واکنش برخی مشاغل نسبت به تاخیر دریافت پول از طریق تراکنشها در گزارشی با عنوان ” پول‌های مه‌آلود در سیکل ۲۴ ساعته! ” یکی از گزارشهای روز این حوزه بود. امروز همچنین تمهیداتی برای تنظیم بازار برنج در شب عید در شرایط صعود برنج هندی، رسیدن قرارداد با رنو به روزهای نهایی و افتتاح ۴۸ هزار مسکن مهر در دهه فجر می تواند جزو مهمترین اخبار اقتصادی ایسنا باشد.

شاید شب عید خیالمان از برنج راحت باشد

قیمت برنج طی هفته های اخیر مقداری صعود کرد که مجددا دچار نزول شد. در این خصوص مهرفرد ـ معاون وزیر کشاورزی ـ روز گذشته گفته بود که برنج ایرانی ارزان شده است اما محمد آقاطاهر ـ رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی ـ بیان کرد: برج ایرانی ارزان نشده بلکه حباب قیمتی آن از بین رفته است. از سوی دیگر برنج هندی ۲۵ درصد گران شده است.

اما برای کنترل قیمت برنج در شب عید عرضه ۶۰ هزار تنی در دستور کار قرار گرفته است. مرحله نخست عرضه این محصول استراتژیک به فروشگاه‌ها از فردا (نیمه بهمن‌ماه امسال) شروع می‌شود و مردم می‌توانند از ۲۰ بهمن (جمعه) در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرید کنند.

دهه فجر افتتاحاتی در مسکن مهر داریم

مسکن مهر به روزهای پایانی خود نزدیک می شود و تا کنون حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد آن تکمیل شده اما دست خالی دولت در اجرای زیرساختها و روبناهای این پروژه فرسایشی روند افتتاح را در روزهای پایانی، مقداری کند کرده است؛ چرا که دولت می گوید نمی خواهیم “قوطی کبریت” یا “خوابگاه” بدون خدمات و امکانات پیرامونی به مردم تحویل دهیم. با این وجود از آغاز دهه فجر تا پایان امسال قرار است ۴۸ هزار واحد مسکن مهر در ۲۶ استان تحویل متقاضیان شود. واگذاری ۲۵۶۲ واحد در پردیس و ۱۶۴۶ واحد در پرند به متقاضیان از جمله این افتتاحها است.

ماجرای پول‌هایی که ۲۴ ساعت بلوکه می شوند!

چند روزی بود که برخی مشاغل متوجه شده بودند تسویه مبالغ دریافتی آنها از طریق کارت‌های بانکی با تاخیر بیشتری نسبت به روال قبلی انجام می‌شود. این موضوع که با ابهاماتی مواجه بود و گمانه‌ها در مورد افزایش زمان تسویه وجود داشت، در نهایت با اعلام رسمی بانک مرکزی درخصوص تراکنشهای شاپرک که در این مورد سکوت کرده بود، همراه و مشخص شد. به بیان دیگر وقتی مشتری برای خرید خود در دستگاه پز کارت می‌کشد، ۲۴ ساعت بعد وارد حساب فروشنده خواهد شد. در سوی مقابل، مردم می گویند ما پولهایمان را بلافاصله لازم داریم، نه ۲۴ ساعت بعد. از جمله معترضان تراکنشهای شاپرک، جایگاه داران سوخت هستند… د. گزارش کامل ایسنا را در این لینک بخوانید.

قرارداد با رنو بالاخره دارد نتیجه می دهد

در شرایطی که پس از وقفه طولانی، تا دو ماه آینده فعالیت اجرایی قرارداد ایدرو ـ رنو آغاز می شود، رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، علت این تعویق را عدم تعهد ایران به قرارداد با رنو عنوان کرد. منصور معظمی البته خبر داد که عملیاتی شدن سایت “بن رو” بعنوان تعهد ایران، تقریبا تمام شده است.

افت سکه در ثبات دلار

دلار در اولین روز هفته نوسانات چندانی نسبت به آخرین روز هفته قبل نداشت و در ساعت ۱۳:۳۰ در محدوده ۴۶۵۲ تومان قرار گرفت. سکه اما پس از صعود هفته گذشته، امروز حدودی افت کرد یک میلیون و ۵۰۴ هزار تومان معامله شد. بازار طلا نیز حرکت نزولی در پیش گرفته و هر گرم طلای ۱۸ عیار کمتر از ۱۴۶ هزار تومان فروخته می شود.

جای خالی فیلیپین علت موز ۸۰۰۰ تومانی

هفته گذشته موز صعود ۳۰ درصد را تجربه کرد و تا ۸۰۰۰ تومان بالا رفت که رئیس اتحادیه بارفروشان دلیل این افزایش قیمت را عوامل متعددی از جمله کمبود تولید این محصول در فیلیپین، افزایش نرخ جهانی، افزایش نرخ ارز، سرما و غیره اعلام کرد.

از فردا می توانید بلیت نوروزی قطارهای مشهد را بخرید

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مسافرانی که قصد دارند حدفاصل روزهای ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۹۶ تا ۱۵ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۷ به مشهد سفر کنند می‌توانند از ۸ صبح فردا نسبت به خرید بلیت قطارهای مورد نظر خود به شکل حضوری یا اینترنتی اقدام کنند.