قیمت نفت افزایش یافت - سایت بانک و بیمه سایت بانک و بیمه
  • تاریخ: مرداد ۳۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9969

قیمت نفت افزایش یافت

گمانه زنی ها در مورد کاهش تدریجی میزان عرضه نفت به ویژه در آمریکا موجب شد تا قیمت نفت امروز با افزایش همراه باشد. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۲ سنت افزایش به ۵۱ دلار و ۷۸ سنت رسید. قیمت نفت خام آمر ...

گمانه زنی ها در مورد کاهش تدریجی میزان عرضه نفت به ویژه در آمریکا موجب شد تا قیمت نفت امروز با افزایش همراه باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۲ سنت افزایش به ۵۱ دلار و ۷۸ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز ۱۵ سنت افزایش داشت و به ۴۷ دلار و ۵۲ سنت رسید.

فواد رزاق زاده، تحلیلگر بازار نفت گفت: «حجم ذخایر نفت خام آمریکا در طی هفته های اخیر رو به کاهش بوده است. اگر این روند کاهشی ذخایر تداوم یابد، می توان انتظار افزایش قیمت ها را داشت، به ویژه با توجه به محدود شدن عرضه نفت اوپک و روسیه.

میزان ذخایر نفت خام صنعتی آمریکا نسبت به بالاترین رقم های ماه مارس حدود ۱۳ درصد کاهش یافته و به ۴۶۶٫۵ میلیون بشکه رسیده است.

هرچند تولید نفت آمریکا رکورد ۹٫۵ میلیون بشکه در روز را پشت سر گذاشته که بالاترین رقم از جولای ۲۰۱۵ تاکنون است، اما تحلیلگران معتقدند با توجه به اینکه تعداد سکوهای حفاری در آمریکا در حال کاهش است، رشد تولید نفت این کشور به زودی کند خواهد شد.

اریک نورلاند، از سی ام ای گروپ گفت: «به نظر می رسد که رشد تولید نفت آمریکا به سرعت دارند شتاب خود را از دست می دهد و این خبر خوبی برای اوپک و قیمت نفت خواهد بود.»

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و تولید کنندگان غیر عضو این سازمان از جمله روسیه متعهد شده اند تولید خود را در فاصله ژانویه امسال تا مارس ۲۰۱۸، ۱٫۸ میلیون بشکه در روز پایین بیاورند.