سال‌هاست که بحث اقتصاد کشور و معیشت مردم، محور تمامی بحث‌ها و اولویت تمامی برنامه‌ها، و از دغدغه‌های اصلی مسئولین بوده است. این امر، اولا خواسته عمومی مردم بوده، و ثانیا موضوع اصلی مقابله ایران و غرب می‌باشد.
تلاش‌های  گوناگونی در عرصه‌های مختلف برای کمک به تولید داخل، رشد اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار، اصلاح ساختار اقتصادی کشور، ارتقای معیشت مردم و افزایش سطح رفاه در حال انجام است.
ما نیز بر اساس نیازها و کمبودهایی که احساس شد، تلاش داریم تا بتوانیم با اطلاع رسانی دقیق و شفاف (مطابق میثاق نامه روزنامه نگاران و خبرنگاران جمهوری اسلامی ایران)، نقد منصفانه، معرفی خدمات مسئولین، انعکاس نظرات و مشکلات مردمی، ارائه آخرین شاخص‌های اقتصادی، ایجاد پلی میان نخبگان و عامه مردم در حوزه اقتصاد، تلاش برای اصلاح فرهنگ کار و مصرف، ارائه آموزش و مشاوره‌های اقتصادی به مردم، تشویق کارآفرینی و معرفی الگوهای اسلامی اقتصادی در حوزه سبک زندگی، وظیفه خود را در جهت پیشرفت اقتصاد کشور انجام دهیم.

میثاق نامه روزنامه نگاران و خبرنگاران جمهوری اسلامی ایران

۱ـ روزنامه نگار به واقعیت های عینی توجه می کند و اخبار صحیح و دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می گذارد.

٢ـ روزنامه نگاری یک خدمت اجتماعی است، نه یک فعالیت بازرگانی و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان اخلاق عمل می کند.

٣- روزنامه نگار اخباری را منتشر می کند که منبع آنها مشخص باشد.
٤-  سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسی رویدادها در روزنامه نگاری مطرود است.

٥- روزنامه نگار از پذیرش هرگونه پاداش مادی برای پیش برد مقاصد خصوصی مغایر با مصالح عمومی، خودداری می کند.

٦- روزنامه نگار از قبول هرگونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب و یا تغییر محتویات آنها، خودداری کرده و از خط مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه ای خویش تبعیت می کند.

٧ـ روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی و مصالح همگانی از اصول شرافت حرفه ای خویشتن تبعیت می کند.

٨ ـ روزنامه نگار به اصول دینی و معتقدات مذهبی، آداب و سنن قومی و ملی، اخلاق حسنه و عفت عمومی احترام می گذارد و از گرایش به تبعیض خصومت آمیز در این زمینه ها و همچنین تشویق و تحریک به جنگ تجاوزکارانه نسبت به کشورهای دیگر خودداری می کند.

٩ـ روزنامه نگار برای پاسداشت ارزش های الهی و انسانی از جمله عدالت طلبی، آزادیخواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.

١٠ـ کوشش در راه همزیستی مسالمت آمیز ملت ها، مقابله با گسترش وسایل و ادوات کشتار جمعی، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت های مهم روزنامه نگاری است.

١١ـ احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد، خودداری از توهین، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش روانی جامعه از وظایف روزنامه نگاران محسوب می شود.

١٢- روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادی خبر و تفسیر و انتقاد، اسرار حرفه ای خود را حفظ کند و از افشای اطلاعات و اخباری که به صورت محرمانه به دست می آورد به جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می شود، خودداری کند.